Nalepovací zuby: Jak je správně čistit a udržovat

Nalepovací zuby: Jak je správně čistit a udržovat

Nalepovací zuby: Jak je správně čistit a udržovat

Nalepovací zuby: Jak je správně čistit a udržovat

Výběr správných nástrojů pro čištění nalepovacích zubů

Teď, když máme ty parádní nalepovací zuby, které nám udělají dokonalý úsměv na fotkách, je důležité vědět, jak se o ně starat, aby zůstaly v původní kvalitě a zářily další pokračující roky. A tedy i nám, že? Při péči o nalepovací zuby je klíčový správný výběr nástrojů pro jejich čištění. A asi se ptáte proč? Protože používání běžného kartáčku nebo zubní pasty nemusí být pro tyto účely nejlepší volbou. Některé zubní pasty obsahují abrazivní částice, které mohou na povrchu zubu způsobit odřeniny, a tedy způsobit poškození.

Chci se s vámi podělit o jeden fígl, který mi prozradila moje kamarádka stomatoložka. Říkala mi, že je dobré používat speciální zubní kartáček s jemnými štětinami a zubní pastu určenou pro citlivé zuby bez abrazivních částic. Pokud nemáme po ruce tento speciální kartáček a pastu, můžeme si poradit i domácími prostředky. Čistící roztok můžeme připravit z jedlé sody a teplé vody. Je důležité, aby roztok nebyl příliš koncentrovaný, aby nedocházelo k poškození povrchu zubů.

Pozor na návykové nápoje a jídlo

Stejně jako naše přirozené zuby i nalepovací zuby mohou být postupem času náchylné ke skvrnám a zabarvení. Víte, o jakých nápojích mluvím, že? Káva, červené víno, černý čaj, coly, všechny tyto nápoje mohou způsobit zabarvení zubů pokud je konzumujeme každý den. A ještě horší je, když k nim přidáme cigaretu.

Pokud chceme zachovat bílý úsměv našich nalepovacích zubů, je dobré se vyhnout těmto nápojům, nebo je aspoň konzumovat s mírou a pravidelně si čistit zuby po jejich požití. Stejné je to i s potravinami, které mohou způsobit skvrny na zubech, například borůvky, granátová jablka, tmavá čokoláda nebo sojová omáčka. A ačkoliv zrovna ty borůvky jsou tak sladké a svěží, je dobré si představit, že si je umýváme ze zubů hned po jejich konzumaci, jinak nám můžou zanechat barevný podpis na našem bílém úsměvu.

Upozornění na kleje a lepidla

Pokud se rozhodnete pro nalepovací zuby, je potřeba se zaměřit i na to, jakým způsobem je připevníte. K dostání jsou různé zubní kleje a lepidla, které se liší v kvalitě a účinnosti. Důležité je vybrat takový, který nezanechává na nalepovacích zubech zbytky, které by mohly jejich čištění ztížit.

Měla jsem jednou zkušenost s jedním takovým lepidlem, které mi po odstranění zubů zanechalo na povrchu nepěkné šmouhy. Musela jsem si pak koupit speciální roztok na jejich odstranění, což mi přidělalo spoustu práce navíc. Proto je důležité si před nákupem zkontrolovat recenze a vybrat si ten správný produkt.

Pravidelné vyjímání a čištění

Ačkoliv může být lákavé nechat nalepovací zuby na svém místě co nejdéle, doporučuje se je pravidelně vyjímat a čistit. Je to důležité z několika důvodů. Za prvé, může se pod nimi hromadit plak a bakterie, které mohou způsobit problémy s naším skutečným dentálním zdravím. Za druhé, během čištění je možné pečlivě prohlédnout a zkontrolovat, zda nejsou poškozené nebo zda se na nich nevytvářejí skvrny.

Představte si, že jsem si jednou na párty zlomila jeden z těchto krasavců a ani o tom nevěděla, dokud jsem jim nedala tu lázeň po návratu domů. A věřte mi, že to byl docela šok. Takže, holky, pravidelné kontroly jsou nutností.

Přezkoumání a údržba s pomocí profesionála

I když si myslíte, že si s péčí o nalepovací zuby poradíte sami, je dobře mít profesionální kontrolu alespoň jednou za rok. Stomatolog nebo zubní hygienik se podívá na stav zubů a podívej se pod ně, aby zjistil, zda se tam neshromáždí bakterie nebo plak. Také vám může poskytnout pokyny pro další péči a dodat další rady, jak svůj bílý úsměv udržovat.

Na mém posledním návštěvě jsem se dověděla, že jsem čistila zuby špatně a že se mi na nich začínaly tvořit malé prasklinky. A to bych si bez pomoci profesionála nejspíš ani nevšimla. Takže radím, abyste neopomíjeli pravidelné kontroly u zubního lékaře, i když vám to v tuto chvíli přijde zbytečné. Nevíte nikdy, co se může skrývat pod těmi perfektním úsměvem!

Zkrátka, udržování nalepovacích zubů v dobrém stavu může být trochu náročné, ale stojí to za to, věřte mi. Každá z nás chce mít dokonalý úsměv a s těmi správnými tipy a triky to může být i pro vás realitou. Tak co na to říkáte, holky? Jste připraveny na to vypadat skvěle každý den s vaším rozzářeným úsměvem?

Napsat komentář

Povinná pole jsou označena *