Jak si udělat nové zuby?

Jak si udělat nové zuby?

Jak si udělat nové zuby?

Proč chceme mít nádherný úsměv?

Většina z nás sní o nádherném úsměvu plném bílých, rovných zubů. Je to jeden z těch prvních věcí, které si na druhých všimneme. A nelze popřít, že nádherný úsměv otevírá dveře. Dělá nás sebevědomějšími, atraktivnějšími a dokonce úspěšnějšími. Ale jak si takové zuby udělat?

Potřebujete vhodného zubního lékaře

Předpokládám, že pokud si čtete tento článek, tak jste už překonali strach ze zubního lékaře. Nebo aspoň trochu. Protože pokud je váš cíl mít krásný úsměv, tak se bez návštěvy zubního lékaře neobejdete. Výběr toho správného zubního lékaře je klíčový. Osobně jsem zjistila, že je příjemnější, když zubní lékař porozumí mým obavám a přáním. Moje zubařka je skvělá, například mě nikdy netlačí do něčeho, co nechci, a vždy mi vysvětlí všechny moje možnosti a jejich dopady. Orientace v zubní péči může být složitá, takže takový přístup si vážím.

Životní styl ovlivňuje vaše zuby

Jasně, kdo by nechtěl mít perfektní zuby jako z časopisu a to hned? Ale i když se rozhodnete pro nějaký zákrok, aby vaše zuby vypadaly lépe, je důležité si uvědomit, že péče o zuby je dlouhodobá záležitost. Kvašené mléko, káva, čaj, víno, cigarety... Všechno to může na vašich zubech zanechat stopy. Je proto důležité dbát na správnou hygienu zubů a pravidelně je čistit. Pokud možno po každém jídle. Mým tipem je investovat do kvalitní elektrické zubní kartáčku.

Estetické zákroky pro krásné zuby

Samozřejmě, ne každý máme geny pro dokonalý úsměv. Někdy nám příroda dala zuby, které jsou třeba křivé, nebo jsou některé menší než ostatní. A někdy máme na zubech skvrny, které se nedají jednoduše odstranit čištěním. Existuje řada estetických zákroků, jak zlepšit vzhled našich zubů. Za zmínku stojí třeba bělení zubů, facetky nebo korunky. Každý z těchto zákroků má své výhody a nevýhody, takže je důležité se s nimi poradit se svým zubním lékařem.

Důležitost pravidelné kontroly

Asi to znáte. „Musíte se hlídat a chodit pravidelně na kontrolu.“ To mi říkala máma odmalička. A musím říct, že měla pravdu. Není to jen o tom, že váš zubní lékař najde dřív, pokud se vám udělá zubní kaz. Pravidelným sledováním vašeho chrupu může doktor sledovat i jiné věci, jako třeba zdraví dásní a kostí nebo vývoj zubního chrupu u dětí.

Péče o zuby doma

Jak jsem už zmínila, péče o zuby je dlouhodobý proces. A právě doma, kde si čistíme zuby každý den, můžeme pro svůj úsměv udělat nejvíc. Já osobně používám zubní nit a interdentální kartáčky, abych se dostala i do těch nejmenších mezizubních prostorů. A protože mě neustále lákají novinky v péči o zuby, tak jsem nedávno začala používat také ústní vodu s fluoridem. A vůbec ne nejmenší tip, který bych měla, je nezapomínejte na jazyk! Tam se totiž usazuje nejvíce bakterií.

Příběh, který stojí za to sdílet

Možná vás překvapí, ale já nevlastním dokonalý úsměv. A to přesto, že si o něm tolik píšu. Ale víte co? Já si svůj úsměv miluji. Je mým, je jedinečný. Vlastně jsem se za něj styděla, když jsem byla mladší. Mám jeden zub, který je trošku krysy a dva, které jsou menší než ostatní. Ale pak jsem se jednoho dne rozhodla, že se za svůj úsměv nebudu stydět. Dneska, když se na sebe dívám do zrcadla, tak mi přijde, že právě ty „chybičky“ dělají můj úsměv jedinečným.

Nenechte se odradit

Mám pro vás poslední radu. Nedejte se odradit tím, jestli nemáte dokonalý úsměv. Každý úsměv je krásný, když je opravdový. A místo toho, abyste chtěli měnit svůj úsměv, tak raději investujte do toho, abyste měli zdravé zuby. Protože to je to nejdůležitější. A když se cítíte dobře sami se sebou, tak to ostatní vidí. A to je to nejkrásnější.

Vždyť se podívejte na Jaroslavův úsměv když se dívá na našeho syna Arthura. Ten úsměv nestojí v jakýkoliv počet žádné korunky nebo bělení zubů na světě.

Napsat komentář

Povinná pole jsou označena *